Ta drużyna zajmuje obecnie 26 miejsce w rankingu Top 140 drużyn wg CS:GO Fandom.

ENCE jest fińską organizacją multigamingową, która została założona w 2013 roku.

Organizacja

Historia

2013

  • 13 kwietnia 2013 - Organizacja ENCE eSports ogłosiła swój pierwszy skład, a w nim: shaker, mkzz, dRiim, suNny oraz SAGGERTON.
  • 2 maja 2013 - SAGGERTON opuścił drużynę, a za niego dołączył aslak.
  • 21 maja 2013 - Organizacja ENCE eSports straciła swój skład: shaker, mkzz, dRiim, suNny oraz aslak.
  • 13 września 2013 - Organizacja ENCE eSports ogłosiła swój następny skład, a w nim: natu, allu, suNny, xartE oraz reVicer.
  • 8 października 2013 - reVicer opuścił drużynę, a za niego dołączył naSu.

2014

  • 5 lutego 2014 - naSu opuścił drużynę, a za niego dołączył aslak.
  • 14 lutego 2014 - KHRN opuścił drużynę, a za niego dołączył REFLEX.
  • 6 marca 2014 - REFLEX opuścił drużynę.
  • 7 marca 2014 - aslak opuścił drużynę, a za niego i REFLEX'a dołączyli disturbed oraz jOELZ.
  • 24 marca 2014 - jOELZ opuścił drużynę, a za niego dołączył ScurK.
  • 15 maja 2014 - suNny opuścił drużynę.
  • maj 2014 - makke dołączył do drużyny.
  • 28 czerwca 2014 - Organizacja ENCE eSports straciła swój skład: natu, allu, distubed, ScurK oraz makke.

2016

  • 4 stycznia 2016 - Organizacja ENCE eSports ogłosiła swój nowy skład, a w nim: allu, xartE, suNny, juhob oraz stonde.
  • 22 maja 2016 - stonde opuścił drużynę, a za niego dołączył naSu.
  • 16 sierpnia 2016 - allu opuścił drużynę, a za niego dołączył natu na rolę tymczasowego gracza.
  • 30 sierpnia 2016 - xartE opuścił drużynę. W tym samym dniu do ENCE eSports dołączyli Aleksib oraz arvid.
  • 29 października 2016 - juhob opuścił drużynę.
  • listopad 2016 - tomsku dołączył do drużyny.
  • 1 grudnia 2016 - Organizacja ENCE eSports rozwiązała swój skład: suNny, arvid, naSu, Aleksib oraz tomsku.

2017

  • 16 lutego 2017 - Organizacja ENCE eSports ogłosiła swój nowy skład, a w nim: joel b, Leaf, ociriz, rEplan oraz arvid.
  • 20 czerwca 2017 - Organizacja ENCE eSports straciła swój skład: joel b, Leaf, ociriz, rEplan oraz arvid.

2018

2019

2020

  • 21 kwietnia 2020 - Jamppi dołączył do drużyny.
  • 7 sierpnia 2020 - xseveN opuścił drużynę.
  • 11 września 2020 - Twista został zawieszony w oczekiwaniu na dochodzenie w sprawie wykorzystania przez niego bugu trenerskiego.
  • 30 września 2020 - Twista został przywrócony do składu, lecz tym razem jako analityk.
  • 22 października 2020 - Aerial wziął urlop medyczny.
  • 5 listopada 2020 - doto oraz sAw dołączyli do drużyny (odpowiednio jako zawodnik i trener).
  • 17 listopada 2020 - sergej został przesunięty na ławkę rezerwową drużyny, a za niego do aktywnego składu tymczasowo dołączył SADDYX na zasadzie wypożyczenia z organizacji SJ Gaming.
  • grudzień 2020 - SADDYX powrócił do SJ Gaming.
  • 22 grudnia 2020 - suNny został przesunięty na ławkę rezerwową drużyny!

2021

  • 1 stycznia 2021 - Aerial oficjalnie opuścił drużynę i w tym samym dniu do składu dołączył SADDYX.
  • 18 stycznia 2021 - Twista nie jest już analitykiem drużyny!
  • 21 stycznia 2021 - Jamppi oraz SADDYX zostali przesunięci na ławkę rezerwową drużyny! W tym samym dniu do składu dołączyli Snappi, Spinx oraz dycha.
  • 19 lutego 2021 - suNny oficjalnie opuścił drużynę.
  • 25 lutego 2021 - Jamppi oficjalnie opuścił drużynę.
  • 8 kwietnia 2021 - SADDYX oficjalnie opuścił drużynę.
  • 12 kwietnia 2021 - sergej oficjalnie opuścił drużynę.
  • 12 maja 2021 - allu zdecydował się na przerwę od gry, a za niego do aktywnego składu dołączył tymczasowo hades.
  • 17 czerwca 2021 - hades oficjalnie dołączył do drużyny.

Obecny skład

Nieaktywny

Trener

Byli członkowie

Były trener

Zastępstwa

Osiągnięcia

Miejsce Turniej Lokalizacja Data Pula nagród
Drugie miejsce ESL Major Series One - Fall 2013: Cup 3 Online 17 - 18 września 2013 $100
Pierwsze miejsce ESPC CS:GO 3 Finlandia Helsinki, Finlandia 28 września 2013 €1,081.76
Pierwsze miejsce Lantrek 2014 Finlandia Tampere, Finlandia 10 - 11 stycznia 2014 €2,000
Pierwsze miejsce ESL Major Series One: Katowice 2014 - Nordyckie kwalifikacje: Mistrzostwo 2 Online 24 - 26 stycznia 2014
Trzecie miejsce Assembly Winter 2014 Finlandia Helsinki, Finlandia 31 stycznia - 1 lutego 2014 €500
3/4 miejsce Gfinity Pro League Season 1 Online 3 marca - 22 kwietnia 2014 $500
Drugie miejsce ASUS ROG CS:GO Assembly Winter 2016 Finlandia Helsinki, Finlandia 5 - 6 lutego 2016 €4,000
1/2 miejsce CEVO Gfinity Pro-League Season 9 - Umieszczenie - Europa Online 10 - 15 lutego 2016
Drugie miejsce ESEA Season 21: Najważniejsza dywizja - Europa Online 28 stycznia - 17 marca 2016
1/8 miejsce DreamHack Masters Malmö 2016 - Drugie europejskie otwarte kwalifikacje Online 19 marca 2016
Pierwsze miejsce Operation: Kinguin 2 Online 18 stycznia - 20 kwietnia 2016 $10,000
Pierwsze miejsce DreamHack Tours 2016 - Pierwsze otwarte kwalifikacje Online 23 kwietnia 2016
1/4 miejsce DreamHack Tours 2016 - Drugie kwalifikacje Online 1 maja 2016
3/4 miejsce ESEA Season 21: Najważniejsza dywizja - Europejskie finały Anglia Leicester, Anglia 7 maja 2016 $2,500
Pierwsze miejsce DreamHack Summer 2016 - Drugie zamknięte kwalifikacje Online 5 czerwca 2016
Pierwsze miejsce Vectorama 2016 Finlandia Oulu, Finlandia 10 - 11 czerwca 2016 €2,500
7/8 miejsce DreamHack Summer 2016 Szwecja Jönköping, Szwecja 18 - 21 czerwca 2016 $2,000
Pierwsze miejsce Peliliiga eSM 2016 - Drugie zamknięte kwalifikacje - Czwarte otwarte kwalifikacje Online 27 czerwca 2016
3/4 miejsce Uprise Champions Cup - Season 4 Online 14 marca - 29 czerwca 2016 $2,500
Pierwsze miejsce Peliliiga eSM 2016 - Drugie zamknięte kwalifikacje Online & Finlandia Heinola, Finlandia 28 czerwca - 2 lipca 2016 €1,500
3/4 miejsce Operation: Kinguin 3 Online 27 kwietnia - 28 lipca 2016 $2,500
Pierwsze miejsce Peliliiga eSM 2016 Finlandia Helsinki, Finlandia 4 sierpnia 2016 €6,000
3/4 miejsce ASUS ROG Summer 2016 Finlandia Helsinki, Finlandia 5 - 6 sierpnia 2016 $3,000
Drugie miejsce ESEA Season 22: Najważniejsza dywizja - Europa Online 29 maja - 17 sierpnia 2016
5/6 miejsce ESEA Season 22: Global Premier Challenge Polska Katowice, Polska 27 - 28 sierpnia 2016 $3,000
Pierwsze miejsce IeSF World Championship 2016 Indonezja Dżakarta, Indonezja 6 - 9 października 2016 $10,000
1/2 miejsce European Minor Championship 2017 - Atlanta: Pierwsze kwalifikacje Online 18 - 19 października 2016
1/2 miejsce Nordic Championship 2016 - Kwalifikacje Online 10 listopada 2016
14 miejsce ESEA Season 23: Najważniejsza dywizja - Europa Online 6 września - 13 listopada 2016
Drugie miejsce Nordic Championship 2016 Szwecja Jönköping, Szwecja 24 listopada 2016 €2,000
1/4 miejsce DreamHack Open Valencia 2018 - Europejskie otwarte kwalifikacje Online 4 - 5 maja 2018
Pierwsze miejsce GG.BET Majestic Rosja Moskwa, Rosja 5 - 6 czerwca 2018
Pierwsze miejsce Vectorama LAN 2018 Finlandia Oulu, Finlandia 8 - 9 czerwca 2018 €1,000
1/2 miejsce Europe Minor Championship - London 2018: Czwarte otwarte kwalifikacje Online 16 - 17 czerwca 2018
3/5 miejsce Europe Minor Championship - London 2018: Zamknięte kwalifikacje Online 29 czerwca - 1 lipca 2018
7/8 miejsce ESL One: Cologne 2018 Niemcy Kolonia, Niemcy 3 - 5 lipca 2018 $7,500
Trzecie miejsce Europe Minor Championship - London 2018 Anglia Londyn, Anglia 19 - 22 lipca 2018 $5,000
Pierwsze miejsce ESEA Season 28: Zaawansowana dywizja - Europa Online 15 maja - 29 lipca 2018 $3,300
Pierwsze miejsce ASUS ROG Finnish Championship 2018 Finlandia Helsinki, Finlandia 2 - 4 sierpnia 2018 €6,500
Pierwsze miejsce EPICENTER 2018 - Dzika karta: Europejskie kwalifikacje Online 3 - 4 września 2018
1/2 miejsce ESEA Season 28: Najważniejsza dywizja - Europa: Baraże Online 3 - 4 września 2018
Drugie miejsce DreamHack Open Montreal 2018 Kanada Montreal, Kanada 7 - 9 września 2018 $20,000
Pierwsze miejsce StarSeries & i-League CS:GO Season 6 Ukraina Kijów, Ukraina 7 - 14 października 2018 $125,000
3/4 miejsce GG.BET Shuffle Online 17 - 19 października 2018 $750
7/8 miejsce EPICENTER 2018 Rosja Moskwa, Rosja 23 października 2018 $5,000
Pierwsze miejsce Assembly GameXpo 2018 Finlandia Helsinki, Finlandia 2 - 3 listopada 2018 €11,000
5/8 miejsce ESEA Season 29: Najważniejsza dywizja - Europa Online 17 września - 13 listopada 2018
Pierwsze miejsce WESG 2018: Europa Północna - Drugie otwarte kwalifikacje Online 27 - 28 listopada 2018
Pierwsze miejsce DreamHack Open Winter 2018 Szwecja Jönköping, Szwecja 30 listopada - 2 grudnia 2018 $50,000
5/8 miejsce Europe Minor Championship - Katowice 2019: Zamknięte kwalifikacje Online 12 - 13 grudnia 2018
Pierwsze miejsce Europe Minor Championship - Katowice 2019 Polska Katowice, Polska 16 - 19 stycznia 2019 $30,000
Pierwsze miejsce ASUS ROG Winter 2019 Finlandia Helsinki, Finlandia 1 - 2 lutego 2019 $7,950
Drugie miejsce Intel Extreme Masters Season XIII - World Championship Polska Katowice, Polska 13 lutego - 3 marca 2019 $150,000
10 miejsce ESEA Season 30: Najważniejsza dywizja - Europa Online 15 stycznia - 15 marca 2019
Trzecie miejsce BLAST Pro Series: São Paulo 2019 Brazylia São Paulo, Brazylia 22 - 23 marca 2019 $45,000
5/8 miejsce StarSeries & i-League CS:GO Season 7 Chiny Szanghaj, Chiny 30 marca - 6 kwietnia 2019 $15,000
Pierwsze miejsce BLAST Pro Series: Madrid 2019 Hiszpania Madryt, Hiszpania 10 - 11 maja 2019 $125,000
3/4 miejsce cs_summit 4 USA Los Angeles, USA 23 - 26 maja 2019 $20,000
Drugie miejsce Telia Esports Series Season 1 - Sezon zasadniczy Online 26 kwietnia - 28 maja 2019 €3,100
Drugie miejsce DreamHack Masters Dallas 2019 USA Dallas, USA 28 maja - 2 czerwca 2019 $50,000
Pierwsze miejsce Telia Esports Series Season 1 Finlandia Helsinki, Finlandia 31 maja - 7 czerwca 2019 €14,000
13/16 miejsce ESL One: Cologne 2019 Niemcy Kolonia, Niemcy 2 - 3 lipca 2019 $5,000
Drugie miejsce Intel Extreme Masters Season XIV - Chicago USA Chicago, USA 18 - 21 lipca 2019 $50,000
5/8 miejsce StarLadder Berlin Major 2019 Niemcy Berlin, Niemcy 28 sierpnia - 5 września 2019 $35,000
5 miejsce BLAST Pro Series: Moscow 2019 Rosja Moskwa, Rosja 13 - 14 września 2019 $10,000
5/6 miejsce ESL One: New York 2019 USA Nowy Jork, USA 26 - 27 września 2019 $8,000
9/12 miejsce DreamHack Masters Malmö 2019 Szwecja Malmö, Szwecja 1 - 2 października 2019 $4,000
5/6 miejsce Intel Extreme Masters Season XIV - Beijing Chiny Pekin, Chiny 7 - 8 listopada 2019 $8,500
Drugie miejsce CS:GO Asia Championships 2019 Chiny Szanghaj, Chiny 20 - 24 listopada 2019 $100,000
3/4 miejsce Champions Cup Malta St Julian's, Malta 19 - 21 grudnia 2019 $25,000
7/8 miejsce GG.Bet ICE Challenge 2020 Anglia Londyn, Anglia 1 - 2 lutego 2020 $2,500
7/8 miejsce DreamHack Open Anaheim 2020 USA Anaheim, Stany Zjednoczone 21 - 22 lutego 2020 $2,000
16/18 miejsce ESL Pro League Season 11 - Europa Online 16 - 24 marca 2020 $8,000
1/2 miejsce Elisa Invitational Online 30 kwietnia - 2 maja 2020
9 miejsce ESL One: Road to Rio - Europa Online 22 kwietnia - 12 maja 2020 $3,250
1/2 miejsce BLAST Premier: Spring 2020 - Europejski showdown Online 1 - 7 czerwca 2020 $37,500
7/8 miejsce BLAST Premier: Spring 2020 - Europejskie finały Online 15 - 17 czerwca 2020 $10,000
10 miejsce cs summit 6 Online: Europa Online 24 czerwca - 1 lipca 2020 $2,200
7/8 miejsce ESL Pro League Season 12 - Europa Online 1 - 30 września 2020 $25,000
13/16 miejsce DreamHack Open Fall 2020 Online 15 - 16 października 2020 $500
13/16 miejsce Intel Extreme Masters XV - Beijing Online: Europa Online 13 - 15 listopada 2020 $1,500
13/16 miejsce DreamHack Masters Winter 2020: Europa Online 30 listopada - 1 grudnia 2020 $1,500
5/8 miejsce Snow Sweet Snow 1 Online 1 - 9 lutego 2021 $4,000
Pierwsze miejsce Pelaajat.com Series Showoff: Spring 2021 Online 12 marca 2021
9/12 miejsce ESL Pro League Season 13 Online 13 marca - 2 kwietnia 2021 $25,000
3/4 miejsce Elisa Invitational Spring 2021 Online 16 - 18 kwietnia 2021 $5,000
Drugie miejsce European Development Championship Season 3 Online 5 kwietnia - 2 maja 2021 $7,500
5/8 miejsce Spring Sweet Spring 1 Online 4 maja 2021
Pierwsze miejsce LOOT.BET Season 9 Online 11 - 14 maja 2021 $25,000
5/8 miejsce Funspark ULTI 2021: Europe Season 2 Online 29 maja - 4 czerwca 2021 $625
Pierwsze miejsce Funspark ULTI 2021: European Playoffs 1 Online 14 - 20 czerwca 2021 $25,000

Naklejki

Intel Extreme Masters Season XIII - World Championship

ENCE eSports (Folia) Katowice'19.pngENCE eSports (Holo) Katowice'19.pngENCE eSports Katowice'19.png

StarLadder Berlin Major 2019

ENCE eSports (Folia) Berlin'19.pngENCE eSports (Holo) Berlin'19.pngENCE eSports Berlin'19.png

Edycja CS:GO - Profesjonalne drużyny - Międzyeuropejskie
Europa Absolute LegendsEuropa Ambush Esport FemaleEuropa Beşiktaş EsportsEuropa BLUEJAYS
Europa c0ntact GamingEuropa Chetz EsportsEuropa Cloud9Europa Complexity GamingEuropa cowana Gaming
Europa Crowns Esports Club FemaleEuropa doyouevenEuropa Dynasty Gaming FemaleEuropa ENCE
Europa ESC Gaming.intEuropa Escape GamingEuropa eSport Rhein-NeckarEuropa EURONICS Gaming Female
Europa Exertus eSports FemaleUE EYES ON U FemaleEuropa FaZe ClanEuropa FM! Ladies
Europa Fnatic AcademyEuropa FunPlus PhoenixEuropa G2 EsportsEuropa Games4u.se Female
Europa GTZ Bulls EsportsEuropa HellRaisersEuropa KPI GamingEuropa MAD LionsEuropa Millenium
Europa mousesportsEuropa Mouz NXTEuropa Movistar RidersEuropa NoChanceEuropa NordavindEuropa OG
Europa Property LadiesEuropa RADIXEuropa Reason GamingEuropa Red InstinctEuropa RES Gaming
Europa SKADIESEuropa Squared eSports FemaleEuropa SMASH EsportsEuropa Team Demise Female
Europa Team EnvyEuropa Team expert FemaleEuropa Team HeavenEuropa Team OriginemEuropa Team Secret
Europa Tempo StormEuropa x6tence WhiteEuropa XSET
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.