UE Europa | Ameryka Północna Ameryka Północna | Australia i Oceania Australia

ESEA Season 23: Najważniejsza dywizja - Europa była europejską najważniejszą dywizją dwudziestego trzeciego sezonu ESEA, która odbyła się w dniach od 6 września 2016 do 5 stycznia 2017 roku.

Drużyny





Wyniki

Broadcast

  • Komentatorzy:
  • Obserwator: Wielka Brytania Jordan "Misty" Johnson

Etap grupowy

  • Skład drużyny Dania Wizards był w późniejszym czasie znany pod nazwą Team123.
  • Skład drużyny Finlandia LGR został przejęty przez organizację iGame.com.
  • Skład drużyny UE Fragsport przejął slot składu Norwegia BX3 eSports Club.
Nr Drużyna Ilość wygranych Ilość przegranych
1. Polska Team Kinguin 13 3
2. UE Team LDLC.com 13 3
3. Turcja Space Soldiers 12 4
4. Szwecja Epsilon eSports 11 5
5. Dania Rogue 11 5
6. Szwecja GODSENT 11 5
7. Finlandia iGame.com 10 6
8. Rosja Team Spirit 10 6
9. Turcja Dark Passage 9 7
10. Litwa VwS Gaming 9 7
11. Szwecja Crowns Esports Club 8 8
12. Szwecja DenDD 8 8
13. Niemcy ALTERNATE aTTaX 8 8
14. Finlandia ENCE eSports 8 8
15. Kazachstan Gambit Esports 8 8
16. Bułgaria BPro Gaming 8 8
17. Dania Team123 7 9
18. Wielka Brytania Team Endpoint 5 11
19. UE Fragsport 4 12
20. Słowacja eSuba 4 12
21. Szwecja ArchAngels 4 12
22. Szwecja ggrabb 3 13
23. Bułgaria Mortal Kombat 0 6
24. Rosja NokSuKao 0 10

Playoffy

Ćwierćfinały

Drużyna nr.1 Punkty Punkty Drużyna nr. 2
Team Kinguin Polska 2 0 Rosja Team Spirit
Rogue Dania 2 0 Szwecja Epsilon eSports
Space Soldiers Turcja 0 2 Szwecja GODSENT
iGame.com Finlandia 1 2 UE Team LDLC.com

Półfinały

Drużyna nr.1 Punkty Punkty Drużyna nr. 2
Team Kinguin Polska 2 1 Dania Rogue
GODSENT Szwecja 1 2 UE Team LDLC.com

Finał

Finał był rozgrywany na LANie w USA Burbanku

  • Broadcast:
    • Gospodarz stołu analityków: USA Tres "stunna" Saranthus
    • Osoba przeprowadzająca wywiad: USA John "BLU" Mullen
    • Komentatorzy:
      • USA Sam "DaZeD" Marine
      • USA William "Topical" Dallas
    • Analitycy:
      • USA Mark "boq" Wilson
      • USA Alexander "LeX" Deily
    • Obserwatorzy:
Drużyna nr.1 Punkty Punkty Drużyna nr. 2
Team Kinguin Polska 2 0 UE Team LDLC.com

Trzecie miejsce

Drużyna nr.1 Punkty Punkty Drużyna nr. 2
Rogue Dania 2 1 Szwecja GODSENT

Pula nagród

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.